Öğrenme Ortamları

Derslikler ;Okulumuzda bulunan her alan yaş gruplarının edinmesi gereken ilgi, tutum ve becerileri kazanmaya yönelik düşünülerek büyük bir titizlikle tasarlanmıştır.

İlgi Köşeleri ve İstasyonlar: Okulumuzda öğrenmede bireysel farklılıkların önemli olduğu düşüncesi ile farklı mizaçtaki ve beceriye sahip bireylere özgü ilgi köşeleri ve istasyonlar oluşturulmuştur. Böylelikle her öğrencimizin kendine özgü öğrenme ortamında bulunması ve öğrenmede kalıcılığın sağlanması hedeflenmiştir.

Bilim Atölyeleri ve Yaşam Alanları;

Planetaryum (Uzay Sahası): Derslerdeki başarı oranlarını arttırmak amacı ile öğrenme ortamlarını daha gerçekçi hale getirdik.

Tatlı Hayatlar Sahası: Geleceğin mutfak sanatçıları, diyetisyenleri, yemek fotoğrafçıları, gurme editörleri vb. geleceğin parlayan yeni mesleklerinin elinden erken yaşta tutmuş aynı zamanda matematik, fizik, kimya, görsel sanatlar gibi farklı disiplinleri barındıran gastronomiatölyesi ile disiplinler arası bir eğitim almaları ve bu şekilde öğrenmede kalıcılık sağlanması hadeflenmiştir.

Maker sınıfı: Teknolojinin sınır tanımaz dünyası ile hayal dünyalarında yolculuklar yapacakları, yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini geliştirebilecekleri maker sınıfımız ve bilim kulüplerimiz ile öğrencilerimizde pek çok kazanım elde etmeyi planlamaktayız.

Köy Bahçesi: Öğrencilerimiz için okulumuzun bahçesinde onların şehir hayatında pek fazla deneyimleme imkanı bulamadıkları, üretimin, doğanın ve doğallığın tadını yaşayarak öğrenip keşfedebilecekleri bir alan yarattık. Meyve ağaçları, minik hayvan barınağı, organik tarım alanı ve oyun bahçesi ile onlar için doğal bir yaşam alanı hazırladık.  Fen ve doğa etkinliklerimizde, en doğal şekli ile öğrencilerimize hayatın getirdiklerini anlamayı ve hazırlıklı olmayı, kendimizi düzenleyerek organize ve yaratıcı olmayı, yaşamı anlamayı, yaşama saygılı olmayı öğrenmeyi hedefledik.

Sanat Atölyeleri ve Uygulama Alanları ; Okulumuzda sanata dair her bir aktivite ve öğrenme, öğrenmenin gereği olarak gerçek ortamda gerçekleştirilir. Örneğin piyano dersi müzik atölyesinde, drama dersi drama salonunda, dans dersi bale salonunda verilmektedir. Tabi öğrenmede harikalar yaratma varsa içerisinde okulun her alanı ve dış mekan (sergi alanı, müze, tiyatro salonu, konser yeri vb.) sanat eğitimine açıktır. Sanat eğitimi dersleriyle, çocuklarımızın kendilerini ifade etme becerilerini ve duyusal deneyimlerini geliştirmek için fırsatlar sunarız.

Temel ilkemiz; yaşama yaratıcı fikirlerle katkıda bulunmak, sanat yoluyla insanlık tarihi hakkında bilgi edinmek, yaparak yaşayarak deneyimlemek, düşünceli ve estetik karar verme becerisini güçlendirmektir

Bu amaçlar doğrultusunda ;

Yaratıcı Marangozlar Atölyesi; kendileri kadar doğal ahşap ile harikalar yaratabilecekleri, seramik ve tasarım tekniklerini yaşadıkları deneyimlerle işleyecekleri macera ve keşif dolu bir atölye istedik.

Drama Atölyesi; Onların hayalleri uçsuz bucaksız bir deniz. Düşler ailemi ise bu serüvene açılan bir gemi. Öğrenmede sınır tanımayan oyunlar, masallar, yaratılan hikayelerin ailemi ile unutulmayacak deneyim, yaşantı ve beceriler kazanmayı düşledik.

Dans Atölyesi; Onların enerjilerine, ritimlerine  göre kurgulanan hareket ve dans atölyemizi kurguladık.

Müzik atölyesi; Öğrencilerimizin, birbirinden ilginç sesleri, eğlenceli ritimleri, büyülü notaları, birbirinden farklı müzik aletlerini keşfedecekleri , müziğin sihirli güçleri ile tanışacakları atölyelerini düzenledik.

Tiyatro ve Sinema Salonu: Sinema ve Tiyatro salonumuzda , eğitici film, CD’ler ve belgeseller gösterilmekte, ayrıca tiyatro gösterilerimiz, drama çalışmalarımız, başarılarına ve gelişimlerine katkı sağlayacak seminer, meslek tanıtımı, kültürel ve sanat etkinlikleri ve yıl sonu gösterilerimiz gibi diğer çeşitli faaliyetlerimiz de bu salonda yapılmaktadır.;

Spor Merkezleri;

Yüzme havuzu ve Spor salonları: Okulumuzun kendi bünyesindeki kapalı ve ısıtmalı  havuzumuzda, yüzme dersleri verilmektedir. Ayrıca okul bünyesinde basketbol, voleybol, futbol vb. gibi takım oyunlarına dair temel bilgi ve teknik dersleri öğrendikleri ve hareket derslerinin gerçekleştirildiği iki farklı spor salonu bulunmaktadır.  Çocuklarımızın yaş grupları ve gelişimlerine uygun olan ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayan jimnastik eğitimi, takım sporlarına dayalı temel becerileri kazandıran oyunlar ve dersler amaca uygun olarak verilmektedir. Beyin Jimnastiği olarak bilinen satranç eğitimine önem veren okulumuzda satranç dersleri hafta içi ders olarak verilmekte, hafta sonu ise Yetenek Temelli Eğitim Modülümüzün bir parçası olarak kulüp eğitimine dahil edilmektedir.

 

ERKEN KAYIT FIRSATINI KAÇIRMAYIN !

Erken Kayıt fırsatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede size ulaşalım.