Yetenek Temelli Eğitim

Okulumuzda Yetenek Temelli Eğitim Modülü (YETEM) programı uygulanmaktadır. İncek kampüsümüzde uygulanan Yetenek Temelli Eğitim Modülü, İncek İngiliz Kültür Koleji öğrencilerine özgü geliştirilen ve uygulanan bir programdır. Her çocuğun biricik olduğunu kabul eden bir anlayış ile kendisine özgü öğrenme özgürlüğüne saygı duyar. Bu sebeple bireyin ilgi, istek ve becerileri doğrultusunda öğrenim gördüğü takdirde yetenekli olduğu alanlarda üst düzey bir performans sergileyebileceği anlayışını benimser. Doğru bir uygulama ile akademik başarıyı desteklediği düşüncesindedir.

Okulumuzda öğrencilerimizin yaş gruplarına ve gelişim düzeylerine uygun olarak haftaiçi ders programları içerisinde, haftasonu ise kulüp adı altında Bilim, Sanat ve Spor alanında verilen eğitimleri kapsar.

Yetenek Temelli Eğitim Modülü kapsamında öğrencilerimize dönem içerisinde ‘Yatkınlık ve Uygunluk’ durumları hakkında bizlere spesifik bilgiler veren, bilimsel olarak belli değerlere dayalı ölçümler uygulanırken, ders içerisinde öğrencilerimizin ilgi, katılım ve becerileri belli parametreler ölçüsünde gözlemlenir. Ölçüm sonuçları süreç içerisinde değerlendirmeye alınır. Bu şekilde en üst düzeyde performans sergileyeceği alan birlikte keşfedilmiş olur ve geliştirme süreci başlar.

ERKEN KAYIT FIRSATINI KAÇIRMAYIN !

Erken Kayıt fırsatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede size ulaşalım.